15.12.2010 r. W dniach 18.11.2010 r. oraz 13.12.2010 r. delegacja Stowarzyszenia odbyła spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich panią prof.Ireną Lipowicz dotyczące między innymi pomocy i poparcia propozycji zmian niektórych zapisów proponowanych przez nasze środowisko w projekcie ustawy o weteranach działań poza granicami państwa. Tematem rozmów były także sprawy nurtujące środowisko rannych żołnierzy. Pani Rzecznik wykazała dużo zrozumienia i zainteresowania problemami Stowarzyszenia. Na koniec poprosiła o przekazanie wszystkim rannym i poszkodowanym żołnierzom /w tym członkom Stowarzyszenia/ najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia oraz Nowego 2011 Roku, aby zaowocował między innymi przyjęciem tak ważnej dla naszego środowiska ustawy.