wystawa

W wystawie uczestniczyli między innymi : Burmistrz miasta Zbąszyń, Lokalna Grupa Działania Regionu KOZŁA, LESZEK STĘPIEŃ - przedstawiciel Zarządu STOWARZYSZENIA RANNYCH I POSZKODOWANYCH W MISJACH POZA GRANICAMI KRAJU, Pani ANETA STĘPIEŃ - nieetatowy pełnomocnik ds rannych i poszkodowanych z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, Pani KRYSTYNA HEBDA uczestniczka wielu misji między innymi w KOSOWIE,BYŁEJ JUGOSŁAWII,SYRII,IRAKU I AFGANISTANIE wolontariuszka, członkini NIEMIECKIEGO STOWARZYSZENIA WETERANÓW, chor.DAMIAN HOFFMANN, ur. w Zbąszyniu, uczestnik misji w Iraku i Afganistanie , odznaczony przez Prezydenta RP GWIAZDAMI IRAKU I AFGANISTANU oraz Młodzież ze szkół, w których Szymon realizował prezentacje o misjach oraz wielu innych gości...

Otwarcie wystawy rozpoczęły się od podziękowań dla osób, które wspomogły pracę i pomysł Szymona. a także przede wszystkim dla tych osób dzięki którym wystawa powstała.

Wystawa ta miała przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi na dzieci żyjące w Afganistanie, na ich codzienność, na ich sposób w jaki muszą odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości a nadal pozostają "tylko" dziećmi. Tak jak Szymon wspomniał, tam gdzie są dzieci, tam nie powinno żołnierzowi nic się złego wydarzyć.

Serdeczne podziękowania dla Szymona Mutwickiego oraz Jarosława Olszewicza za zaproszenie i uroczyste przyjęcie a także za ciepłe słowa "dziękuję" za nasz skromny udział i patronat tej wyjątkowej wystawy. Następnym etapem prezentacji wystawy bedze Warszawa - gdzie 11 listopada będzie można ją obejrzeć na terenie Muzeum Wojska Polskiego.

zdjęcia: Krystyna Hebda