Żołnierze przygotowali dla Łukasza miłą niespodziankę, mundur polowy w kamuflażu pustynnym, a ponieważ zawodnik Borussii Dortmund nie miał możliwości obycia służby wojskowej, jego radości po otrzymaniu takiego prezentu nie było końca.
Łukasz Piszczek również przygotował miłą niespodziankę, swoje koszulki meczowe z autografem. Kolejnym miłym akcentem była osobista rozmowa st. szer. Dawida Babiasza z zawodnikiem. Łukasz jest zawodowym piłkarzem, ale rozmowa z żołnierzem była dla niego niezwykle wzruszająca. Spotkanie zakończono mega niespodzianką – Łukasz Piszczek przekazał na licytację swoją meczową koszulkę z autografem do akcji „Pomoc dla Jacka".

Wyjazd do Dortmundu wpierało Radio Szczecin, patron medialny centralnych obchodów „Dnia Weterana" - Dziękujemy!

Zdjęcia: Tomasz Chaciński
Tekst: Andrzej Pindor