7 grudnia miało miejsce niesamowite wydarzenie w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Raciborzu.

Weterani poszkodowani kpr. Emil Uran oraz st. szer. rez. Jan Koczar, członkowie naszego Stowarzyszenia, a zarazem pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku spotykali się z dziećmi i młodzieżą, aby przybliżyć im działalność wojska.

Zorganizowali prezentację umundurowania i wyposażenia wykorzystywanego przez żołnierzy służących w kraju, a także poza jego granicami. Wszyscy ochotnicy mogli przymierzyć mundur lub odzież ochronną. Otwartość żołnierzy w połączeniu z niesamowitym entuzjazmem i ciepłem płynącym od dzieci stworzyła serdeczną i miła atmosferę spotkania. Nie zabrakło również konkursów z niespodziankami.

Gratuluję wspaniałej, już nie pierwszej i pewnie nie ostatniej, wspaniałej akcji.

Sekretarz
st.kpr. Włodzimierz Wysocki